Jaką szansę na kredyt ma nowa firma?

kredyt nowa firmaNowa firma to wiele nadziei i pomysłów. To także bardzo dużo pracy i problemów, zwłaszcza na początku działalności. Problemy zwykle mogą wynikać z braku środków na finansowanie inwestycji.

Zwłaszcza małe firmy mogą mieć problem z pozyskaniem środków, jednak istnieje kilka banków, które udzielają na przykład linii kredytowej albo debetu takim firmom bez zabezpieczeń.

Często wymagany jest tylko kilkumiesięczny staż na rynku. Firma może otrzymać nawet 200 tys. zł bez zabezpieczeń. Trudniej otrzymać tak zwany start up a oferta jest o wiele uboższa niż dla firm, które zaznaczyły już swoją obecność na rynku. A jak wiadomo, firma musi mieć przecież środki za zakup towarów, pojazdów, maszyn, narzędzi. Dopiero wtedy może liczyć na dochody.

Czekasz na korzystny kredyt dla nowej firmy? Już jest! Oto nasza pożyczka dla nowej firmy!

W praktyce może się okazać, że nowej firmie o kredyt z banku może być bardzo trudno. Wiąże się to ze sporym ryzykiem, jakie podejmuje bank, udzielając takiej firmie kredytu. Nie ma ona staży na rynku, wyrobionej pozycji ani obrotów. Ciężki przewidzieć w niektórych przypadkach, czy działalność takiej firmy zakończy się sukcesem, czy firma zwyczajnie będzie musiała zostać zamknięta, ponieważ nie będzie przez dłuższy czas generowała zysków. Łatwiej jest, jeżeli forma posiada jakiś majątek, który będzie mógł być zabezpieczeniem kredytu, na przykład nieruchomości. Często właściciel firmy, zwłaszcza mikrofilmy, bierze kredyt obciążając hipotekę swojego własnego domu lub mieszkania. Znaczenie ma również to, czy przedsiębiorca ma doświadczenie, na przykład mógł mieć wcześniej firmę czy pracował w podobnej branży. Wiele banków z góry określa, że kredytów nowym firmom nie będzie udzielać.
Małym i mikro firmom będzie łatwiej, jeżeli ich właściciel ma pozytywną historię kredytową, wtedy to on, jako osoba fizyczna może starać się o kredyt. Kredyt jest przyznawany na normalnych warunkach a klient sprawdzany. Wymagane jest też zabezpieczenie. Łatwiej już postarać się o dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności. Jednak w tym przypadku, trzeba być zarejestrowanym, jako osoba bezrobotna i dopiero mieć plan założenia własnej działalności. Zaletą takiej pożyczki jest to, że nie trzeba jej zwracać, lecz nie są to duże kwoty. Kwota może wynieść 18 tys. zł, więc dla jednoosobowej firmy może być to szansa, zresztą według wymagań i tak przez pierwszy rok firma nie może zatrudnić żadnego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*