Na czym polega kredyt lombardowy?

Współcześnie na rynku podmiotami, które oferują konkretne produkty finansowe nie są tylko i wyłącznie banki, również obecne są firmy prowadzące działalność poza bankową i placówki prywatne, które również na określonych warunkach oferują wsparcie materialne do określonej wysokości. Mowa mianowicie o takich umowach jak te, które są zwane kredytami pod zastaw, których to najbardziej klasyczną formą jest kredyt lombardowy. Rzeczywiście jest to sposób na to by w zdecydowanie najszybszy sposób uzyskać dostęp do dodatkowych środków.

Teraz bez BIK odbierzesz pieniądze od zaraz!  Sprawdź to sam!

Trzeba podkreślić, że taka forma kredytu zdecydowanie jest w kręgu zainteresowania osób jak i też firm, które mają zdecydowanie poważne problemy płatnicze z bieżącymi zobowiązaniami i gotowe są na przystanie na dość niekorzystne warunki. Umowa zawierana z firmą, która oferuje taką formę kredytu określa dokładnie, na jaki okres jest zawarta i jakie jest oprocentowanie za ten okres. Nie da się ukryć, że zdecydowanie wyższe niż było by w klasycznej umowie pożyczki albo też innego instrumentu finansowego.

To, co również jest charakterystyczne dla takiej umowy to, że pożyczający pieniądze nie ma gwarancji, że zostaną zwrócone, z tego powodu jest też podstawą bezwzględna zawarcia umowy wniesienie przez ubiegającego się o przyznanie środków konkretnego dobra roli zastawu. Na podstawie samej wartości tego dobra jest obliczana wartość kwoty, która zostanie przekazana ubiegającemu się o wsparcie.

Dzięki zastawowi firma, która ma w swojej ofercie kredyt lombardowy ma, chociaż minimalną gwarancję, że nie straci zbyt wiele na danej transakcji i umowie. Jeżeli bowiem klient nie spłaci w terminie pożyczki to własność danej rzeczy przejdzie właśnie na podmiot, który zaoferował wsparcie finansowe i będzie mógł nim dowolnie rozporządzać według własnego uznania. Najczęściej taka firma stara się zbyć przedmiot w cenie określonej, jako kwota wykupu przedmiotu przez właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*